Araç Kiralama Şartları -Etimesgut HG Oto Kiralama

2019-12-15

Araç Kiralama Şartları -Etimesgut HG Oto Kiralama

Gizlilik

Sizlerden aldığımız kişisel bilgilerinizi HG Oto Kiralama tarafından sadece kiralama amacı ile kullanılmaktadır. Başka bir amaçla kullanılmamaktadır.

Sürücü Yaşı

-Sigorta poliçesi gereği ekonomik sınıfındaki araçları kiralaya bilmek için yaş sınırımız 21’dir.

-Orta ve üst sınıflardaki kiralamak için en az 25 yaş sınırımız vardır.

-Vip ve büyük araçlarda ise en az 28 sınırı bulunmaktadır.

Ehliyet Süresi

Ehliyet sürelerimiz ise;

-Ekonomik en az 2 yıllık ehliyet gerekmektedir.

-Orta, üst ve vip sınıflarda en az 3 yıllık olma zorunluluğu vardır.

Ek Sürücü

Kiralanan aracın birden fazla sürücüsü olabilir. Diğer sürücünün de kiralama öncesinde belirtilmiş olup kira kontratında yer bulması gerekmektedir. Diğer sürücünün de belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

Araç Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi en az 1 gündür. 1günden az olmamalıdır.

Ödeme Yöntemleri

Şubelerimiz den nakit veya banka yoluyla ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama fiyatları tamamen rekabet ortamında belirlenir.

Kasko / Sigorta

Kiralık araçların tamamı rent a car kaskoludur. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçimize teslim edilmesi gerekir.

Yakıt

Araç teslim alınırken yakıt deposu kontrol edilmelidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıt ile teslim edilmesi tarafımızca beklenmektedir. Fazla yakıt iade edilen araçlar için ekstra para iadesi yoktur. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilmektedir

HGS/OGS – Otomatik Geçiş ücreti

Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar araç iadesinde tahsil edilir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmaz.

Uçuş Bilgileri

Aracınız havalimanından teslim almak için tarafımıza uçuş bilgilendirilmesi müşterilerimizin sorumluluğundandır. Uçuş bilgileri sayesinde, uçağınız rötar yapsa dahi zamanında karşılanmanız ve aracınızı teslim almanız sağlanmış olur. Uçuş bilgilerinizi alma sebebi ise uçağınız rötar durumunda da olsa dahi araç teslimi zamanın da yapmak içindir

Yurtdışına çıkış

Türkiye’de kiralanan araçlarla yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke dışında geçerliliği olmadığından kiralanan araç ile yurt dışına çıkamazsınız.

Etimesgut HG Oto Kiralama Olarak keyifli okumalar dileriz.